Dziewiąte i dziesiąte spotkanie odbyło się 8 września 2017 roku w Rzeszowie. Dziewiąte spotkanie poprowadziła Pani Agata Gajda a dziesiąte Pani Iga Plencler-Bańczyk. W każdym ze spotkań uczestniczyło po 20 osób zainteresowanych tematyka zdrowia psychicznego. W trakcie spotkań największy nacisk położono na następujące zagadnienia: 1) Co jest normą, co chorobą a co zaburzeniem? 2) Przykłady zmian myślenia i zachowań w chorobie 3)Techniki relaksacyjne (mindfulness). Na zakończenie obu spotkań ich uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne, w których pozytywnie oceniono prowadzących i sam przebieg warsztatów.

15 września 2017 roku w Rzeszowie odbyło się jedenaste i dwunaste spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego. W jedenastym prowadzonym przez Panią Igę Plencler -Bańczyk wzięło udział 20 osób, a w dwunastym prowadzonym przez Panią Emilie Latałę udział wzięło 21 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każde szkolenie składało się z dwóch części: w trakcie zajęć teoretycznych dyskutowane były m.in. kwestie zdrowia i choroby, kryzysów i zaburzeń psychicznych oraz kompetencji specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym. Części warsztatowe poświęcone zostały zapoznaniu się z modelem ABC Ellisa i podstawami podejścia poznawczo-behawioralnego, a także - co okazało się szczególnie interesujące - metodami radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy warsztatów wykazywali się dużą aktywnością i ciekawością - chętnie uczestniczyli w proponowanych zadaniach, udzielali się w dyskusjach, a także dopytywali o szczególnie frapujące ich zagadnienia. Dzięki tak współpracującej postawie grup, warsztaty zostały przeprowadzone nie tylko sprawnie ale także w przyjaznej i pełnej wzajemnej uwagi atmosferze.

21 września 2017 roku w Krakowie miało miejsce trzynaste spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego. Było ono prowadzone przez Panią Agatę Gajdę. Wzięło w nim udział 20 osób dorosłych. Podczas spotkania sporo wątpliwości wzbudziła kwestia odróżnienia kim jest psycholog, kim psychiatra a kim psychoterapeuta. Spotkanie przebiegało w życzliwej atmosferze a uczestnicy warsztatów mieli sporo pytań, na które prowadząca spotkanie cierpliwie udzielała wyjaśnień.

Czternaste spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego odbyło się 25 września 2017 roku w Krakowie. Spotkanie poprowadziła Pani Iga Plencler-Bańczyk.  Szczególne zainteresowanie w trakcie tego spotkania wzbudził temat: Rozpoznawanie i nazywanie stanów emocjonalnych (emocje a fizjologia, nastroje a emocje). Uczestnicy w liczbie 20 osób bardzo zaangażowali się w warsztaty a na zakończenie spotkania wypełnili ankiety ewaluacyjne.

Kolejne, piętnaste już spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego odbyło się 27 września 2017 roku w Krakowie. Warsztaty przeprowadziła Pani Emilia Latała gromadząc na spotkaniu 20 uczestników warsztatu.  Uczestnicy spotkania byli żywo zainteresowani poruszaną tematyką, w trakcie spotkania wywiązała się dyskusja na tematy związane z technikami relaksacyjnymi i kwestiami odpoczynku jako psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne, w których pozytywnie ocenili przebieg spotkania.

29 września 2017 roku w Krakowie odbyło się szesnaste spotkanie z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego realizowane w ramach projektu. Spotkanie to było prowadzone przez Panią Agatę Gajdę i zgromadziło 20 uczestników. Byli oni bardzo zaangażowani w warsztat, chętnie dzielili się także własnym doświadczeniem z omawianych tematów i podawali przykłady z własnego życia, dzięki czemu praca była bardziej efektywna a jej treści mocniej zapadały w pamięć. Spotkanie zostało dobrze ocenione w wypełnianych na zakończenie spotkania ankietach ewaluacyjnych.

02.08.2018
Pensjonat U Pana Cogito ma już 15 lat!!!
11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?
06.06.2018
Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nową rekrutację - zapraszamy!!!
Zapraszamy ponownie na Marsz Żółtej Wstążki
Weź udział w Marszu Żółtej Wstążki w Warszawie!
Rekrutacja do projektu "W stronę pracy"
28.03.2018
16 Forum Psychiatrii Środowiskowej już 24-25 maja 2018. Zobacz pełny program