Dziewiąte i dziesiąte spotkanie odbyło się 8 września 2017 roku w Rzeszowie. Dziewiąte spotkanie poprowadziła Pani Agata Gajda a dziesiąte Pani Iga Plencler-Bańczyk. W każdym ze spotkań uczestniczyło po 20 osób zainteresowanych tematyka zdrowia psychicznego. W trakcie spotkań największy nacisk położono na następujące zagadnienia: 1) Co jest normą, co chorobą a co zaburzeniem? 2) Przykłady zmian myślenia i zachowań w chorobie 3)Techniki relaksacyjne (mindfulness). Na zakończenie obu spotkań ich uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne, w których pozytywnie oceniono prowadzących i sam przebieg warsztatów.

15 września 2017 roku w Rzeszowie odbyło się jedenaste i dwunaste spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego. W jedenastym prowadzonym przez Panią Igę Plencler -Bańczyk wzięło udział 20 osób, a w dwunastym prowadzonym przez Panią Emilie Latałę udział wzięło 21 pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Każde szkolenie składało się z dwóch części: w trakcie zajęć teoretycznych dyskutowane były m.in. kwestie zdrowia i choroby, kryzysów i zaburzeń psychicznych oraz kompetencji specjalistów zajmujących się zdrowiem psychicznym. Części warsztatowe poświęcone zostały zapoznaniu się z modelem ABC Ellisa i podstawami podejścia poznawczo-behawioralnego, a także - co okazało się szczególnie interesujące - metodami radzenia sobie ze stresem. Uczestnicy warsztatów wykazywali się dużą aktywnością i ciekawością - chętnie uczestniczyli w proponowanych zadaniach, udzielali się w dyskusjach, a także dopytywali o szczególnie frapujące ich zagadnienia. Dzięki tak współpracującej postawie grup, warsztaty zostały przeprowadzone nie tylko sprawnie ale także w przyjaznej i pełnej wzajemnej uwagi atmosferze.

21 września 2017 roku w Krakowie miało miejsce trzynaste spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego. Było ono prowadzone przez Panią Agatę Gajdę. Wzięło w nim udział 20 osób dorosłych. Podczas spotkania sporo wątpliwości wzbudziła kwestia odróżnienia kim jest psycholog, kim psychiatra a kim psychoterapeuta. Spotkanie przebiegało w życzliwej atmosferze a uczestnicy warsztatów mieli sporo pytań, na które prowadząca spotkanie cierpliwie udzielała wyjaśnień.

Czternaste spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego odbyło się 25 września 2017 roku w Krakowie. Spotkanie poprowadziła Pani Iga Plencler-Bańczyk.  Szczególne zainteresowanie w trakcie tego spotkania wzbudził temat: Rozpoznawanie i nazywanie stanów emocjonalnych (emocje a fizjologia, nastroje a emocje). Uczestnicy w liczbie 20 osób bardzo zaangażowali się w warsztaty a na zakończenie spotkania wypełnili ankiety ewaluacyjne.

Kolejne, piętnaste już spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego odbyło się 27 września 2017 roku w Krakowie. Warsztaty przeprowadziła Pani Emilia Latała gromadząc na spotkaniu 20 uczestników warsztatu.  Uczestnicy spotkania byli żywo zainteresowani poruszaną tematyką, w trakcie spotkania wywiązała się dyskusja na tematy związane z technikami relaksacyjnymi i kwestiami odpoczynku jako psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego. Na zakończenie spotkania jego uczestnicy wypełnili ankiety ewaluacyjne, w których pozytywnie ocenili przebieg spotkania.

29 września 2017 roku w Krakowie odbyło się szesnaste spotkanie z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego realizowane w ramach projektu. Spotkanie to było prowadzone przez Panią Agatę Gajdę i zgromadziło 20 uczestników. Byli oni bardzo zaangażowani w warsztat, chętnie dzielili się także własnym doświadczeniem z omawianych tematów i podawali przykłady z własnego życia, dzięki czemu praca była bardziej efektywna a jej treści mocniej zapadały w pamięć. Spotkanie zostało dobrze ocenione w wypełnianych na zakończenie spotkania ankietach ewaluacyjnych.

20.09.2019
Apel przeciwko Kampanii "Nie świruj, idź na wybory"

04.07.2019
Psychiatria jest bardzo czuła na kontekst społeczny
Deklaracja Warszawska II Kongres Zdrowia Psychicznego!
Konferencja Enmesh 2019 - Zapraszamy do Lizbony, 6-8.06.2019
Dalsze trudności w psychiatrii
06.05.2019
Mamy już szczegółowy plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego. Zapraszamy..
21.03.2019
Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa
14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza