Czwarte i piąte spotkania z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego odbyły się 18 sierpnia 2017 roku w Krakowie. Czwarte spotkanie prowadziła Pani Iga Plencler -Bańczyk, a piąte Pani Olga Józefik – Chojnacka. Tematyka spotkań oscylowała głównie wokół zagadnień związanych ze sposobami radzenia sobie z emocjami i stresem (gdzie, kiedy i jaką interwencje stosować samodzielnie). Te właśnie wątki zostały uwypuklone podczas spotkań ponieważ cieszyły się życzliwym przyjęciem i zainteresowaniem. W spotkaniu wzięło udział po 20 osób w każdym spotkaniu i wszystkie one wypełniły na zakończenie ankiety ewaluacyjne.

W dniu 24 sierpnia 2017 w Krakowie odbyło się szóste spotkanie realizowane w ramach projektu. Warsztaty te prowadziła Pani Agata Gajda. Podczas warsztatów skupiono się na nazywaniu i różnicowaniu stanów emocjonalnych. Interwencje grupowe skoncentrowane były wokół tematów związanych z czynnikami, które wpływają na stan psychiczny – omawiane były poszczególne sfery funkcjonowania. Podczas dyskusji najwięcej czasu poświęcono na omówienie sposobów radzenia sobie z trudnościami.

Siódme spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego odbyło się 25 sierpnia 2017 roku w Krakowie i prowadził je Pan Igor Hanuszkiewicz. W spotkaniu wzięło udział 20 osób. Główne wątki dotyczyły indywidualnych obszarów problemowych, stresu związanego z doświadczeniem choroby psychicznej i skutecznych metod modyfikacji niefunkcjonalnych zachowań. Uczestnicy spotkania byli żywo zainteresowani poruszaną problematyką, czego odzwierciedlenie pojawiło się także w ankietach ewaluacyjnych.

31 sierpnia 2017 roku w Krakowie miało miejsce ósme spotkanie z cyklu warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki zdrowia psychicznego. Warsztaty te prowadziła Pani Iga Plencler-Bańczyk. Podczas warsztatów szczególnym zainteresowaniem cieszył się temat: jak radzić sobie ze stresem, w tym takie zagadnienia jak: higiena zdrowia psychicznego, cykl dobowy, rozwiązywanie problemów, wpływ żywienia na stany lękowe. W spotkaniu wzięło udział 20 osób, uczestniczyły one aktywnie w całym spotkaniu, a na jej zakończenie wypełniły ankiety ewaluacyjne.

21.03.2019
Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa
14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza
16.01.2019
Ważne Oświadczenie PTP w sprawie śmierci prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza!
15.01.2019
Zapraszamy na II Kongres Zdrowia Psychicznego do Warszawy!
Cogito dla WOŚP - Już Gramy!!!
Pensjonat U Pana Cogito ma już 15 lat!!!
11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?