W dniu 26 czerwca 2017 odbyły się w Krakowie pierwsze zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy "przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki". Zajęcia z tego cyklu zatytułowaliśmy „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej”. Zajęcia te są realizowane w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego: NPZ.CO3_1.3_2017 Prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu, przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży – w szczególności przez prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych.  W pierwszych zajęciach psychoedukacyjnych udział wzięły 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i moderator a także 20 uczestników spotkania. Osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego dzieliły się  swoim doświadczeniem choroby, mówiły także o jej pokonywaniu i przełamywaniu piętna społecznego. Na spotkaniu rozmawiano o diagnozie , traktowaniu w toku leczenia i o procesie leczenia. W trakcie spotkania  był też czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Drugie zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy „przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki” z cyklu „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej” odbyły się w Krakowie w dniu 27 czerwca 2017 roku. W spotkaniu wzięły udział 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i moderator. Na sali obecnych było 20 uczestników spotkania. Na spotkaniu rozmawialiśmy głównie o leczeniu, szczególny nacisk był położony na jakość tego leczenia, studentów zainteresowało zwłaszcza to, co przesądza o dobrej, efektywnej i skutecznej terapii. Spotkanie trwało 3 godziny szkoleniowe. Na zakończenie studenci wypełnili ankiety ewaluacyjne.

Trzecie i ostatnie przed przerwą wakacyjną zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy „przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki” z cyklu „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej” odbyły się w Krakowie 29 czerwca 2017. W zajęciach tradycyjnie uczestniczyły 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz moderator. W spotkaniu wzięło udział 20 studentów różnych kierunków z krakowskich uczelni wyższych. Tematem wiodącym spotkania była kwestia przemocy doświadczanej w szpitalach a także przykłady błędów w terapii, były to tematy, które najbardziej zainteresowały studentów, ale mowa była także o pozytywnych przykładach dobrego leczenia, o leczniczym wpływie najbliższego otoczenia, rodziny, przyjaciół. Po bardzo burzliwej dyskusji, na zakończenie spotkania studenci wypełnili ankiety ewaluacyjne.

20.09.2019
Apel przeciwko Kampanii "Nie świruj, idź na wybory"

04.07.2019
Psychiatria jest bardzo czuła na kontekst społeczny
Deklaracja Warszawska II Kongres Zdrowia Psychicznego!
Konferencja Enmesh 2019 - Zapraszamy do Lizbony, 6-8.06.2019
Dalsze trudności w psychiatrii
06.05.2019
Mamy już szczegółowy plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego. Zapraszamy..
21.03.2019
Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa
14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza