W dniu 26 czerwca 2017 odbyły się w Krakowie pierwsze zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy "przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki". Zajęcia z tego cyklu zatytułowaliśmy „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej”. Zajęcia te są realizowane w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego: NPZ.CO3_1.3_2017 Prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu, przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży – w szczególności przez prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych.  W pierwszych zajęciach psychoedukacyjnych udział wzięły 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i moderator a także 20 uczestników spotkania. Osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego dzieliły się  swoim doświadczeniem choroby, mówiły także o jej pokonywaniu i przełamywaniu piętna społecznego. Na spotkaniu rozmawiano o diagnozie , traktowaniu w toku leczenia i o procesie leczenia. W trakcie spotkania  był też czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Drugie zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy „przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki” z cyklu „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej” odbyły się w Krakowie w dniu 27 czerwca 2017 roku. W spotkaniu wzięły udział 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i moderator. Na sali obecnych było 20 uczestników spotkania. Na spotkaniu rozmawialiśmy głównie o leczeniu, szczególny nacisk był położony na jakość tego leczenia, studentów zainteresowało zwłaszcza to, co przesądza o dobrej, efektywnej i skutecznej terapii. Spotkanie trwało 3 godziny szkoleniowe. Na zakończenie studenci wypełnili ankiety ewaluacyjne.

Trzecie i ostatnie przed przerwą wakacyjną zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy „przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki” z cyklu „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej” odbyły się w Krakowie 29 czerwca 2017. W zajęciach tradycyjnie uczestniczyły 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz moderator. W spotkaniu wzięło udział 20 studentów różnych kierunków z krakowskich uczelni wyższych. Tematem wiodącym spotkania była kwestia przemocy doświadczanej w szpitalach a także przykłady błędów w terapii, były to tematy, które najbardziej zainteresowały studentów, ale mowa była także o pozytywnych przykładach dobrego leczenia, o leczniczym wpływie najbliższego otoczenia, rodziny, przyjaciół. Po bardzo burzliwej dyskusji, na zakończenie spotkania studenci wypełnili ankiety ewaluacyjne.

02.08.2018
Pensjonat U Pana Cogito ma już 15 lat!!!
11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?
06.06.2018
Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nową rekrutację - zapraszamy!!!
Zapraszamy ponownie na Marsz Żółtej Wstążki
Weź udział w Marszu Żółtej Wstążki w Warszawie!
Rekrutacja do projektu "W stronę pracy"
28.03.2018
16 Forum Psychiatrii Środowiskowej już 24-25 maja 2018. Zobacz pełny program