W dniu 26 czerwca 2017 odbyły się w Krakowie pierwsze zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy "przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki". Zajęcia z tego cyklu zatytułowaliśmy „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej”. Zajęcia te są realizowane w ramach zadania z zakresu zdrowia publicznego: NPZ.CO3_1.3_2017 Prowadzenie działań na rzecz upowszechniania wiedzy na temat zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań, kształtowanie przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne, rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu, przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży – w szczególności przez prowadzenie działań informacyjnych i edukacyjnych.  W pierwszych zajęciach psychoedukacyjnych udział wzięły 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i moderator a także 20 uczestników spotkania. Osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego dzieliły się  swoim doświadczeniem choroby, mówiły także o jej pokonywaniu i przełamywaniu piętna społecznego. Na spotkaniu rozmawiano o diagnozie , traktowaniu w toku leczenia i o procesie leczenia. W trakcie spotkania  był też czas na zadawanie pytań i dyskusję.

Drugie zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy „przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki” z cyklu „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej” odbyły się w Krakowie w dniu 27 czerwca 2017 roku. W spotkaniu wzięły udział 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego i moderator. Na sali obecnych było 20 uczestników spotkania. Na spotkaniu rozmawialiśmy głównie o leczeniu, szczególny nacisk był położony na jakość tego leczenia, studentów zainteresowało zwłaszcza to, co przesądza o dobrej, efektywnej i skutecznej terapii. Spotkanie trwało 3 godziny szkoleniowe. Na zakończenie studenci wypełnili ankiety ewaluacyjne.

Trzecie i ostatnie przed przerwą wakacyjną zajęcia psychoedukacyjne z wykorzystaniem metody pracy „przekazywanie wiedzy z pierwszej ręki” z cyklu „Porozmawiajmy o chorobie psychicznej” odbyły się w Krakowie 29 czerwca 2017. W zajęciach tradycyjnie uczestniczyły 2 osoby z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz moderator. W spotkaniu wzięło udział 20 studentów różnych kierunków z krakowskich uczelni wyższych. Tematem wiodącym spotkania była kwestia przemocy doświadczanej w szpitalach a także przykłady błędów w terapii, były to tematy, które najbardziej zainteresowały studentów, ale mowa była także o pozytywnych przykładach dobrego leczenia, o leczniczym wpływie najbliższego otoczenia, rodziny, przyjaciół. Po bardzo burzliwej dyskusji, na zakończenie spotkania studenci wypełnili ankiety ewaluacyjne.

27.01.2020
Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "PTAKI" - od 30.01.202o r godz. 12:00
27.01.2020
Zaproszenie na wernisaż wystawy pt.: "Bosch rozmawia z Brueglem" - 06.02.2020 godz. 18.15
17.12.2019
Wspomnienie z Konferencji z Muzeoterapii - Listopad 2019
Zakończono nabór na Kurs Asystenta Zdrowienia! 24-26.01.2020 r.
20.09.2019
Apel przeciwko Kampanii "Nie świruj, idź na wybory"

04.07.2019
Psychiatria jest bardzo czuła na kontekst społeczny
Deklaracja Warszawska II Kongres Zdrowia Psychicznego!
Konferencja Enmesh 2019 - Zapraszamy do Lizbony, 6-8.06.2019
Dalsze trudności w psychiatrii
06.05.2019
Mamy już szczegółowy plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego. Zapraszamy..