Centrum Edukacyjne - Cogito

Centrum jest miejscem w którym realizowane  cele Stowarzysznia na rzecz Rozwoju i Psychiatrii Środowiskowej, związane z:

• pracą chronioną
  • edukacją studentów medycyny, psychologii, pielęgniarstwa, itp.
  • edukacją nastawioną na  rzecz osób chorych psychicznie a przeciw ich dyskrymiancji   - w powiązaniu z programem "Schizofrenia - Otwórzmy Drzwi".

W budynku Centrum znajduje się sala konferencyjna na 40 osób wraz z zapleczem cateringowym oraz 8 pokoi gościnnych oferujących w sumie 15 miejsc noclegowych.

Bliskie sąsiedztwo Pensjonatu i Restauracji "U Pana Cogito", z pięknym ogrodem i miejscami do parkowania, czynią ten projekt bardzo atrakcyjnym. Powstały miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej, program rehabilitacji zawodowej i społecznej, a formuła udziału w rynku usług turystycznych daje w przyszłości szansę na stabilne funkcjonowanie Centrum, z małym wsparciem finansowym budżetu państwa i podatników.

cogito-2-1.jpg   cogito-2-2.jpg

Między  innymi w budynku Centrum odbywa się:

- regularne zajęcia dla studentów medycyny V roku "Psychiatria Środowiskowa"

- regularne zajęcia dla I roku medycyny prowadzone dr Huberta Kaszyńskiego oraz członków Stowarzyszenia

"Otwórzcie Drzwi"

- szkolenie "Profesjonalny Pracownik hotelu" zorganizowane w ramach grantu "Kapitał Ludzki" przez

Stowarzyszenie Rodzin "Zdrowie Psychiczne".

- szkolenia dla polityków samorządowych i służb pomocy społecznej prowadzone przez Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi".

06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?
06.06.2018
Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nową rekrutację - zapraszamy!!!
Zapraszamy ponownie na Marsz Żółtej Wstążki
Weź udział w Marszu Żółtej Wstążki w Warszawie!
Rekrutacja do projektu "W stronę pracy"
28.03.2018
16 Forum Psychiatrii Środowiskowej już 24-25 maja 2018. Zobacz pełny program

25.04.2017
Polecamy tekst do przeczytania w wolnej chwili...
30.03.2017
Zapraszamy na I Kongres Zdrowia Psychicznego w Warszawie! Termin 8 maja 2017 rok.