Centrum Edukacyjne - Cogito

Centrum jest miejscem w którym realizowane  cele Stowarzysznia na rzecz Rozwoju i Psychiatrii Środowiskowej, związane z:

• pracą chronioną
  • edukacją studentów medycyny, psychologii, pielęgniarstwa, itp.
  • edukacją nastawioną na  rzecz osób chorych psychicznie a przeciw ich dyskrymiancji   - w powiązaniu z programem "Schizofrenia - Otwórzmy Drzwi".

W budynku Centrum znajduje się sala konferencyjna na 40 osób wraz z zapleczem cateringowym oraz 8 pokoi gościnnych oferujących w sumie 15 miejsc noclegowych.

Bliskie sąsiedztwo Pensjonatu i Restauracji "U Pana Cogito", z pięknym ogrodem i miejscami do parkowania, czynią ten projekt bardzo atrakcyjnym. Powstały miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej, program rehabilitacji zawodowej i społecznej, a formuła udziału w rynku usług turystycznych daje w przyszłości szansę na stabilne funkcjonowanie Centrum, z małym wsparciem finansowym budżetu państwa i podatników.

cogito-2-1.jpg   cogito-2-2.jpg

Między  innymi w budynku Centrum odbywa się:

- regularne zajęcia dla studentów medycyny V roku "Psychiatria Środowiskowa"

- regularne zajęcia dla I roku medycyny prowadzone dr Huberta Kaszyńskiego oraz członków Stowarzyszenia

"Otwórzcie Drzwi"

- szkolenie "Profesjonalny Pracownik hotelu" zorganizowane w ramach grantu "Kapitał Ludzki" przez

Stowarzyszenie Rodzin "Zdrowie Psychiczne".

- szkolenia dla polityków samorządowych i służb pomocy społecznej prowadzone przez Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi".

21.03.2019
Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa
14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza
16.01.2019
Ważne Oświadczenie PTP w sprawie śmierci prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza!
15.01.2019
Zapraszamy na II Kongres Zdrowia Psychicznego do Warszawy!
Cogito dla WOŚP - Już Gramy!!!
Pensjonat U Pana Cogito ma już 15 lat!!!
11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?