Centrum Edukacyjne - Cogito

Centrum jest miejscem w którym realizowane  cele Stowarzysznia na rzecz Rozwoju i Psychiatrii Środowiskowej, związane z:

• pracą chronioną
  • edukacją studentów medycyny, psychologii, pielęgniarstwa, itp.
  • edukacją nastawioną na  rzecz osób chorych psychicznie a przeciw ich dyskrymiancji   - w powiązaniu z programem "Schizofrenia - Otwórzmy Drzwi".

W budynku Centrum znajduje się sala konferencyjna na 40 osób wraz z zapleczem cateringowym oraz 8 pokoi gościnnych oferujących w sumie 15 miejsc noclegowych.

Bliskie sąsiedztwo Pensjonatu i Restauracji "U Pana Cogito", z pięknym ogrodem i miejscami do parkowania, czynią ten projekt bardzo atrakcyjnym. Powstały miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej, program rehabilitacji zawodowej i społecznej, a formuła udziału w rynku usług turystycznych daje w przyszłości szansę na stabilne funkcjonowanie Centrum, z małym wsparciem finansowym budżetu państwa i podatników.

cogito-2-1.jpg   cogito-2-2.jpg

Między  innymi w budynku Centrum odbywa się:

- regularne zajęcia dla studentów medycyny V roku "Psychiatria Środowiskowa"

- regularne zajęcia dla I roku medycyny prowadzone dr Huberta Kaszyńskiego oraz członków Stowarzyszenia

"Otwórzcie Drzwi"

- szkolenie "Profesjonalny Pracownik hotelu" zorganizowane w ramach grantu "Kapitał Ludzki" przez

Stowarzyszenie Rodzin "Zdrowie Psychiczne".

- szkolenia dla polityków samorządowych i służb pomocy społecznej prowadzone przez Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi".

20.09.2019
Apel przeciwko Kampanii "Nie świruj, idź na wybory"

04.07.2019
Psychiatria jest bardzo czuła na kontekst społeczny
Deklaracja Warszawska II Kongres Zdrowia Psychicznego!
Konferencja Enmesh 2019 - Zapraszamy do Lizbony, 6-8.06.2019
Dalsze trudności w psychiatrii
06.05.2019
Mamy już szczegółowy plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego. Zapraszamy..
21.03.2019
Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa
14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza