Centrum Edukacyjne - Cogito

Centrum jest miejscem w którym realizowane  cele Stowarzysznia na rzecz Rozwoju i Psychiatrii Środowiskowej, związane z:

• pracą chronioną
  • edukacją studentów medycyny, psychologii, pielęgniarstwa, itp.
  • edukacją nastawioną na  rzecz osób chorych psychicznie a przeciw ich dyskrymiancji   - w powiązaniu z programem "Schizofrenia - Otwórzmy Drzwi".

W budynku Centrum znajduje się sala konferencyjna na 40 osób wraz z zapleczem cateringowym oraz 8 pokoi gościnnych oferujących w sumie 15 miejsc noclegowych.

Bliskie sąsiedztwo Pensjonatu i Restauracji "U Pana Cogito", z pięknym ogrodem i miejscami do parkowania, czynią ten projekt bardzo atrakcyjnym. Powstały miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej, program rehabilitacji zawodowej i społecznej, a formuła udziału w rynku usług turystycznych daje w przyszłości szansę na stabilne funkcjonowanie Centrum, z małym wsparciem finansowym budżetu państwa i podatników.

cogito-2-1.jpg   cogito-2-2.jpg

Między  innymi w budynku Centrum odbywa się:

- regularne zajęcia dla studentów medycyny V roku "Psychiatria Środowiskowa"

- regularne zajęcia dla I roku medycyny prowadzone dr Huberta Kaszyńskiego oraz członków Stowarzyszenia

"Otwórzcie Drzwi"

- szkolenie "Profesjonalny Pracownik hotelu" zorganizowane w ramach grantu "Kapitał Ludzki" przez

Stowarzyszenie Rodzin "Zdrowie Psychiczne".

- szkolenia dla polityków samorządowych i służb pomocy społecznej prowadzone przez Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi".

25.04.2017
Polecamy tekst do przeczytania w wolnej chwili...
30.03.2017
Zapraszamy na I Kongres Zdrowia Psychicznego w Warszawie! Termin 8 maja 2017 rok.
13.03.2017
List Otwarty do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce
21.11.2016
Badanie PATHWAYS - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
20.10.2016
Co dalej w sprawie NPOZP w Polsce?
17.10.2016
Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Stowarzyszeniu Rodzin "Zdrowie Psychiczne"
14.08.2016
Nowy projekt Stowarzyszenia! - "Osoba z niepełnosprawnością psychiczną – wartościowy pracownik."
04.07.2016
Od 1 kwietnia wystartował projekt "Młodzi niepełnosprawni - wzór aktywności zawodowej" na lata 2016-2018