Terapia zajęciowa

O Warsztacie Terapii Zajęciowej

W codziennych zajęciach w Warsztacie Terapii Zajęciowej uczestniczy 75 osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej. Rehabilitacja jest finansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty są elementem zintegrowanego systemu psychiatrii środowiskowej prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Podstawowym założeniem zintegrowanej opieki środowiskowej jest zapenienie ciągłości leczenia i rehabilitacji osób chorującyh psychicznie. WTZ przygotowuje też do podjęcia pracy w zakładach pracy chronionej a nawet na wolnym rynku. Zajęcia odbywają się w ośrodku:

• ośrodek przy ul. Miodowej 9, gdzie terapia odbywa się w ośmiu odębnych pracowanich: rękodzieła artystycznego, stolarskiej, prac biurowych i tłumaczeń, gospodarstwa domowego, krawieckiej i prac ręcznych, plastycznej, papieroplastyki, edukacji i projektów komputerowych oraz treningowej pracowni sklep, która sprzedaje rękodzieła i pamiątki wykonane przez uczestników rehabilitacji (zysk ze sprzedaży zasila wyodrębniony fundusz przeznaczony bezpośrednio dla uczestników np. wspólne wycieczki, czy wyjścia do kina).

PICT0011.JPG

Celem zajęć w Warsztatach jest dostarczenie osobom po przebytych kryzysach psychicznych realnych doświadczeń życiowych przez stworzenie atrakcyjnych stanowisk pracy, pomoc w organizacji dnia codziennego, trenowanie społecznych umiejętności.

Wykorzystując fakt, że ośrodek Miodowa 9 i Galeria mieszczą się w jednej z kamienic pięknej, starej dzielnicy Kazimierz, uczestnicy warsztatów aktywnie włączają się w jej życie. Organizowane są tu koncerty muzyki, wieczory poezji i wernisaże. W ten sposób uczestnicy rehabilitacji prezentują na zewnątrz efekty swojej pracy, staje się ona użyteczna dla szerszego grona społecznego, stanowi swoisty rodzaj poznawania i przełamywania barier społecznych wobec osób chorych psychicznie.

02.08.2018
Pensjonat U Pana Cogito ma już 15 lat!!!
11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?
06.06.2018
Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nową rekrutację - zapraszamy!!!
Zapraszamy ponownie na Marsz Żółtej Wstążki
Weź udział w Marszu Żółtej Wstążki w Warszawie!
Rekrutacja do projektu "W stronę pracy"
28.03.2018
16 Forum Psychiatrii Środowiskowej już 24-25 maja 2018. Zobacz pełny program