Terapia zajęciowa

O Warsztacie Terapii Zajęciowej

W codziennych zajęciach w Warsztacie Terapii Zajęciowej uczestniczy 75 osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej. Rehabilitacja jest finansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Warsztaty są elementem zintegrowanego systemu psychiatrii środowiskowej prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. Podstawowym założeniem zintegrowanej opieki środowiskowej jest zapenienie ciągłości leczenia i rehabilitacji osób chorującyh psychicznie. WTZ przygotowuje też do podjęcia pracy w zakładach pracy chronionej a nawet na wolnym rynku. Zajęcia odbywają się w ośrodku:

• ośrodek przy ul. Miodowej 9, gdzie terapia odbywa się w ośmiu odębnych pracowanich: rękodzieła artystycznego, stolarskiej, prac biurowych i tłumaczeń, gospodarstwa domowego, krawieckiej i prac ręcznych, plastycznej, papieroplastyki, edukacji i projektów komputerowych oraz treningowej pracowni sklep, która sprzedaje rękodzieła i pamiątki wykonane przez uczestników rehabilitacji (zysk ze sprzedaży zasila wyodrębniony fundusz przeznaczony bezpośrednio dla uczestników np. wspólne wycieczki, czy wyjścia do kina).

PICT0011.JPG

Celem zajęć w Warsztatach jest dostarczenie osobom po przebytych kryzysach psychicznych realnych doświadczeń życiowych przez stworzenie atrakcyjnych stanowisk pracy, pomoc w organizacji dnia codziennego, trenowanie społecznych umiejętności.

Wykorzystując fakt, że ośrodek Miodowa 9 i Galeria mieszczą się w jednej z kamienic pięknej, starej dzielnicy Kazimierz, uczestnicy warsztatów aktywnie włączają się w jej życie. Organizowane są tu koncerty muzyki, wieczory poezji i wernisaże. W ten sposób uczestnicy rehabilitacji prezentują na zewnątrz efekty swojej pracy, staje się ona użyteczna dla szerszego grona społecznego, stanowi swoisty rodzaj poznawania i przełamywania barier społecznych wobec osób chorych psychicznie.

Konferencja Enmesh 2019 - Zapraszamy do Lizbony, 6-8.06.2019
Dalsze trudności w psychiatrii
06.05.2019
Mamy już szczegółowy plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego. Zapraszamy..
21.03.2019
Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa
14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza
16.01.2019
Ważne Oświadczenie PTP w sprawie śmierci prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza!
15.01.2019
Zapraszamy na II Kongres Zdrowia Psychicznego do Warszawy!
Cogito dla WOŚP - Już Gramy!!!