GRUPA PLASTYCZNA W GALERII MIODOWA

Galeria Miodowa została założona w 1994 r. przy Oddziale Dziennym Katedry Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (obecnie: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej) przez artystkę malarkę Małgorzatę Bundzewicz.

Prezentuje dzieła artystów profesjonalnych i twórców z Art Studio Miodowa - pracowni, w której edukują się artystycznie osoby, które przeżyły różnego rodzaju kryzysy psychiczne.

Nazwa "Miodowa" związana jest z miejscem, gdzie znajduje się Galeria. Ulica Miodowa jest jedną z ważniejszych ulic Kazimierza - dzielnicy żydowskiej w Krakowie.

Od początku istnienia Galeria Miodowa wpisała się w przestrzeń artystyczną Krakowa licznymi wystawami artystów z Polski i z zagranicy. W Galerii Miodowa zostało zorganizowanych przeszlo 50 wernisaży wystaw indywidualnych i zbiorowych.

Obraz1.JPG  Obraz2.jpg

Obraz3.jpg Obraz4.jpg

Zobacz również aktualne wydarzenia z Galerii na Facebook-u

GRUPA TEATRALNA

jest grupą ambulatoryjną dramoterapii przeznaczoną dla osób po kryzysach psychicznych. Prowadzi ją zawodowy reżyser i profesjonalny zespół terapeutyczny. Posiada w swoim repertuarze wiele spektakli, m.in. Sen Nocy Letniej.

SEN NOCY LETNIEJ

16 czerwca 2009r. na scenie Teatru Groteska miała miejsce premiera spektaklu "Sen nocy letniej" w reż. Krzysztofa Rogoża i wykonaniu aktorów z Teatru Psyche.

Spektakl był finansowany przez Europejski Fundusz Społeczny,
a cała akcja jest elementem kampanii społecznej mającej na celu zmianę
stereotypów postrzegania osób chorujących psychicznie.

Grupa Teatralna jest grupą ambulatoryjną dramoterapii przeznaczoną dla
osób po kryzysach psychicznych. Prowadzi ją zawodowy
reżyser i profesjonalny zespół terapeutyczny.

"Sen nocy letniej" - dotyka skomplikowanych relacji międzyludzkich (miłość, nienawiść, zdrada, zazdrość, porzucenie, złość, pogarda, przemoc, gwałt). Porusza tematykę seksualności, erotyki, cielesności, pożądania i agresji. Utwór został nazwany snem, ponieważ nieprawdopodobne wydarzenia składające się na jego fabułę wydają się bohaterom czymś, co może się tylko przyśnić, częścią natury człowieka, do której trudno się przyznać, zaakceptować w sobie. Jednocześnie tą częścią bardzo bliską każdemu, pierwotną, obszarem instynktów, podstawowych potrzeb. Przepracowywanie tych problemów i rodzących się z nich emocji, w bezpiecznej przestrzeni grupy, pomaga radzić sobie z ich przeżywaniem w życiu codziennym. Spektakl jest przepełniony symboliką, zarówno w sferze muzycznej, scenograficznej, jak i grze aktorskiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spektaklu (fot. Zbigniew Sulima):

Fot. Zbigniew Sulimasen21_m.jpg

Fot. Zbigniew Sulima

WARSZTAT "MASKI"

prowadzony przez Jagę Noworól i Sabinę Palengę to wspólne robienie "swojej" maski, wspólna refleksja nad nią  -  co ukrywa wewnątrz, a co pokazuje światu?  Jaka opowieść jest przez maskę przedstawiana? Etiudy grane po zakończeniu procesu tworzenia, są odgrywane na ulicy, w kawiarni, na rynku.

Harlejowiec_1 (23).jpg     Walentyna_28.jpg

Agata_33.jpg

05.03.2021
Zrzutka na mural III Kongresu Zdrowia Psychicznego
27.01.2021
Koniec rekrutacji na Asystenta Zdrowienia
07.01.2021
Już można rozliczać 1%!!!! Przekaż go naszej Organizacji.
04.01.2021
Nowa edycja Kursu Asystenta Zdrowienia!!! 2021r.
01.01.2021
Gratulacje dla dr. Izabeli Ciuńczyk oraz p. Marcina Jędrychowskiego - Liderzy Medycyny!!!
14.12.2020
Celem jest psychiatria zorientowana na osobę - wywiad z prof. A. Cechnickim