„TRENER PRACY”

Zatrudnienie Wspomagane Osób Niepełnosprawnych - chorujących psychicznie

Celem projektu była aktywizacja zawodowa osób po kryzysach psychicznych oraz wsparcie dla tych, którzy podjęli zatrudnienie w wyniku działań projektu.

Projekt miał na celu kompleksowe odniesienie się do problematyki bezrobocia i zatrudnienia wśród osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie przez wdrożenie modelu zatrudnienia wspieranego. Działaniami swymi obejmował edukację, poradnictwo, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe, pośrednictwo w zatrudnieniu z ważnym elementem penetracji rynku pracy, edukacji oraz wsparcia dla pracodawców i środowisk zakładów pracy. Oferowaliśmy kompleksową pomoc przy zatrudnianiu i pełnieniu obowiązków służbowych, doszkalanie w trakcie wykonywania pracy, wsparcie w rozwoju osobistym.

Ważnym elementem projektu była elastyczność, dopasowanie rodzaju zatrudnienia do osoby niepełnosprawnej  i pracodawcy. Zależało nam na wypracowaniu wysokiej skuteczności przy dobrej jakości działań.

Zakładane rezultaty:

• Kompleksowe przeszkolenie i przygotowanie beneficjentów do podjęcia pracy
  • Znalezienie miejsc pracy
  • Pozyskanie i przeszkolenie oraz udzielanie wsparcia dla środowisk pracodawców
  • Poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych, pomoc w uzyskaniu pełnego dostępu do uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym
  • Objęcie wsparciem i procesem edukacji środowisk rodzinnych niepełnosprawnych beneficjentów
  • Wzrost świadomości wśród pracodawców w zakresie korzyści płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorujących psychicznie
  • Propagowanie wśród pracodawców idei ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, ze szczególnym wskazaniem na współpracę sektora gospodarki z sektorem organizacji pozarządowych
  • Przygotowanie pracowników niepełnosprawnych do już istniejących form przedsiębiorstw społecznych, oraz zasilanie tych firm przez obecność i asystę trenera pracy

Czas trwania projektu: Lipiec 2008 – Grudzień 2010 r.

27.01.2020
Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "PTAKI" - od 30.01.202o r godz. 12:00
27.01.2020
Zaproszenie na wernisaż wystawy pt.: "Bosch rozmawia z Brueglem" - 06.02.2020 godz. 18.15
17.12.2019
Wspomnienie z Konferencji z Muzeoterapii - Listopad 2019
Zakończono nabór na Kurs Asystenta Zdrowienia! 24-26.01.2020 r.
20.09.2019
Apel przeciwko Kampanii "Nie świruj, idź na wybory"

04.07.2019
Psychiatria jest bardzo czuła na kontekst społeczny
Deklaracja Warszawska II Kongres Zdrowia Psychicznego!
Konferencja Enmesh 2019 - Zapraszamy do Lizbony, 6-8.06.2019
Dalsze trudności w psychiatrii
06.05.2019
Mamy już szczegółowy plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego. Zapraszamy..