„TRENER PRACY”

Zatrudnienie Wspomagane Osób Niepełnosprawnych - chorujących psychicznie

Celem projektu była aktywizacja zawodowa osób po kryzysach psychicznych oraz wsparcie dla tych, którzy podjęli zatrudnienie w wyniku działań projektu.

Projekt miał na celu kompleksowe odniesienie się do problematyki bezrobocia i zatrudnienia wśród osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie przez wdrożenie modelu zatrudnienia wspieranego. Działaniami swymi obejmował edukację, poradnictwo, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe, pośrednictwo w zatrudnieniu z ważnym elementem penetracji rynku pracy, edukacji oraz wsparcia dla pracodawców i środowisk zakładów pracy. Oferowaliśmy kompleksową pomoc przy zatrudnianiu i pełnieniu obowiązków służbowych, doszkalanie w trakcie wykonywania pracy, wsparcie w rozwoju osobistym.

Ważnym elementem projektu była elastyczność, dopasowanie rodzaju zatrudnienia do osoby niepełnosprawnej  i pracodawcy. Zależało nam na wypracowaniu wysokiej skuteczności przy dobrej jakości działań.

Zakładane rezultaty:

• Kompleksowe przeszkolenie i przygotowanie beneficjentów do podjęcia pracy
  • Znalezienie miejsc pracy
  • Pozyskanie i przeszkolenie oraz udzielanie wsparcia dla środowisk pracodawców
  • Poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych, pomoc w uzyskaniu pełnego dostępu do uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym
  • Objęcie wsparciem i procesem edukacji środowisk rodzinnych niepełnosprawnych beneficjentów
  • Wzrost świadomości wśród pracodawców w zakresie korzyści płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorujących psychicznie
  • Propagowanie wśród pracodawców idei ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, ze szczególnym wskazaniem na współpracę sektora gospodarki z sektorem organizacji pozarządowych
  • Przygotowanie pracowników niepełnosprawnych do już istniejących form przedsiębiorstw społecznych, oraz zasilanie tych firm przez obecność i asystę trenera pracy

Czas trwania projektu: Lipiec 2008 – Grudzień 2010 r.

22.11.2020
Już są!!! Prace dzieci na Konkurs Choinki Jedynki
20.11.2020
Seminarium - Nowe spojrzenie na zdrowie psychiczne w Polsce i Europie - 8 Grudnia 2020. ZAPRASZAMY!
12.11.2020
Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki zachęcają do udziału w XIX akcji charytatywnej "Choinki Jedynki"
26.10.2020
Prof. Cechnicki: Jedna czwarta Polski będzie kiedyś potrzebowała pomocy psychiatrycznej
23.10.2020
O Choinkach Jedynki i nie tylko znów w Polskim Radiu!!! Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki
18.10.2020
Zapraszamy do udziału w wielkiej akcji "Choinki Jedynki"!!!!
13.10.2020
Konferencja prasowa pod hasłem: "Centrum Zdrowia Psychicznego w każdym powiecie. Podpisz petycję"
09.10.2020
Ważna petycja do podpisania i wysłania!!!!
06.10.2020
Już jest! Najnowsza analiza pilotażu psychiatrycznej opieki zdrowotnej w ramach NPOZP
29.09.2020
Zapraszamy osoby chorujące psychicznie na kurs edukacji finansowej. Więcej szczegółów poniżej